Sport

Nations League / Skocia mposht Shqipërinë 2:0


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:41 - 10/09/18 |
b.f

Entuziazmi i krijuar pas fitores së ditës së premte kundër Izraelit është shumë shpejt te Shqipëria, pasi kuqezinjtë janë mundur pastër me rezultatin 2-0 nga Skocia në ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve.

Kur të gjithë prisnin vazhdueshmërinë apo mendonin rikthimin e asaj kombëtareje të para dy viteve, skuadra e kombëtare përveç rezultatit negativ bën edhe një paraqitje për t’u harruar.

Golat e fitores për skocezët u realizuan në pjesën e dytë, ekzatësisht në minutën e 47, (autogol i Gjimshitit) dhe në të 68-n, me Naismith./opinion.al

Pas