Aktualitet

Skandali i barnave, në burg vetëm farmacistiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 22/10/15 |
b.f

TIRANË- Vetëm një farmacist cilësohet nga gjykata si i rrezikshëm dhe mbahet në arrest me burg për skandalin e barnave, ndërsa gjithë të tjerët përfshi edhe ish-drejtorin e Fondit të Sigurimeve Pjerin Xhuvani janë lënë të lirë. Farmacisti Hysni Ruçi u paraqit në Apel por edhe kjo gjykatë e la në masën arrest në burg. Ai dyshohet se është përfshirë në vjedhen e 500 mijë euro nga buxheti i shtetit, me anë të flasifikimit të recetave me barnat e rimbursueshme. Mbrojtësit e Roçit kërkuan në apel zëvendësimin e masës arrest me burg në masë më të butë. Por kjo nuk është marrë parasysh nga gjykatësja Flutra Skënderi.

 

Ne foto ish-drejtori Pjerin Xhuvani

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas