Bota

Situatë shqetësuese në Itali/ 753 viktima nga COVID dhe mbi 34 mijë raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 18/11/20 |
Al Do

Janë rritur shifrat e të infektuarve në Itali. Autoritetet raportojnë se sot janë regjistruar 34,282 persona të infektuar, rreth dy mijë më shumë se një ditë më parë.

Shqetësusese vijojnë të mbeten shifrat e vikitmave. Sot ishin 753, nga 731 të 24 orëve më parë.

Një raport i autoritetet shëndetësore italiane tregon se pacientët me COVID kanë zënë 42% të vendeve në terapi intensive, ndërkohë që të infektuarit me virusin pandemik përfaqësojnë 51% të gjithë atyre që janë shtruar në spital. /Opinion.al

Pas