Te Fundit

Situata politike, Meta takon Nishanin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 29/09/15 |
b.f

TIRANE-Kryetari i LSI-së, Ilir Meta e ka nisur ditën me një takim në Presidencë me Bujar Nishanin. Të dyja palët, si zyra për shtyp e Kuvendit dhe ajo e Presidencës nuk japin detaje mbi takimin por pohojnë se situata politike ka qenë natyrisht tema e bisedës. Kreu i LSI akuzohet nga opozita për afera korruptive me kompaninë CEZ, ndërsa një ditë më parë kreu i Komisionit Parlamentar të Sigurisë, Spartak Braho u dërgoi një letër krerëve të vendit, përfshi dhe Presidentin ku njoftonte se një plan kundra Metës po organizohet nga Dritan Prifti e Tom Doshi që kanë si qëllim destabilizimin e vendit. Pas takimit me Presidentin, Meta ka takuar kreun i PDIU, Shpëtim Idrizi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas