-U tha në Opinion

Situata në PD, Meta: Zgjidhja e vetme është vota


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:19 - 19/01/22 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka folur lidhur me situatën brenda në Pd duke thënë se opozita nuk është as në seli dhe as në Kuvend, por sipas tij, opozita e vërtet është populli.

Meta ka sugjeruar në emisionin “Opinion” se PD duhet t’i drejtohen PPE që të dërghojë një mision për të vlerësuar situatën brenda partisë.

Sipas Presidentit, zgjidhja e vetme për situatën në PD është vota.

“Opozita nuk eshte as ne seli dhe as ne Kuvend. Opozita eshte populli, jane qytetaret. Une nuk e caktoj dot se kush eshte dhe kush do te jete opozita. Une per PD kam vetem nje keshille: A jeni ju PD anetare e PPE? Ju PD e dashur e Shqiperise, me merita te jashtezakonshme per zhvillimin e vendit, kerkojini nje mision PPE per te vleresuar gjendjen brenda jush.  Zgjidhja per situaten ne PD eshte vota”,-tha Meta./ Opinion.al

Pas