Te Fundit

Sillte rroba kontrabandë, arrestohet në Rinas italiania


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:57 - 27/08/15 |
root

Një 48 – vjeçare italiane është vënë në prangat e policisë për Hetimin e Krimit ne Policine Kufitare të Rinasit. Arrestimi i R. Bruognolo u bë sepse pasi u ndalua jashtë zonës se kontrollit doganor dhe pas një kontrolli që ju bë në valixhen që kishte me vete, ju gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës material veshje të ndryshme për femra së bashku me etiketat e tyre, të cilat nuk i kishte deklaruar në doganë. Materialet e italianes me banim në Latina, Itali do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqesor Tiranë, për veprën penale “Kontrabanda me mallra te tjera”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas