Bota

Siç nuk e kemi parë ndonjëherë, Papa Françesku hyn në një dyqan disqesh dhe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:45 - 12/01/22 |
Opi Nion

Një version që nuk jemi mësuar ta shikojmë Papa Françeskun. Ati i  Shenjtë zhvilloi një vizitë surprizë mbrëmjen e së hënës në një dyqan disqesh muzikore në qendër të Romës.

Zyra e shtypit të Vatikanit bën me dije se vizita kishte si qëllim “bekimin e dyqanit të ristrukturuar”, pasi pronarët ishin miq të vjetër të Papa Françeskut, i cili qëndroi aty për më shumë se 15 minuta.

Pronari i dyqanit “Stereosound” tregon se Papa ishte një klient i vjetër i dyqanit të tij pranë Panteonit. Sipas tij ai e vizitonte shpesh kur ishte një prift i thjeshtë apo kryepeshkop i Buenos Aires.

Françesku kishte premtuar se do ta vizitonte dhe më në fund kjo vizitë u zhvillua mbrëmjen e së hënës. Papa raportohet të ketë dalë nga dyqani me një disk me muzikë klasikë, dhuratë nga miqtë e tij.

Pas