Life Style

Si të kryeni më shumë marrëdhënie seksualeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 31/01/22 |
Opi Nion

1. Gjëja më e rëndësishme për të përmirësuar jetën tuaj të dashurisë është rritja e dëshirës seksuale. Mund të kërkoni ndihmë për një preparat apo ushqime specifike që kanë një efekt të tillë. Nivelet e ulëta të libidos jo vetëm që kufizojnë dëshirën tuaj për seks, por edhe performancën tuaj në gjëra të tjera në jetën tuaj të përditshme.

2. Kufizoni stresin tuaj. Ajo është shumë lart në listën për një jetë cilësore dhe përkatësisht në këtë për seks më të mirë. Kur jeni duke menduar vazhdimisht për çështjet në punë, dramat familjare dhe problemet me miqtë, atëherë gjithçka që dëshironi të bëni në shtrat është të bini në gjumë. Një humor i mirë do t’ju bëjë të keni më shumë oreks dhe energji për t’u kthyer në shtëpi.

3. Nëse gjërat nuk ndryshojnë për një kohë të gjatë atëherë mund t’ju duhet të konsultoheni me një specialist. Nuk është keq të kërkoni ndihmë. Nuk do të thotë se kemi një problem por përkundrazi duam të rregullojmë gjërat që shkojnë keq. Secilit mund t’i ndodhë në një moment të jetës të merret me një çështje. Një tronditje psikologjike ose një problem shëndetësor mund të shkaktojë një pauzë të përkohshme në jetën tuaj të dashurisë.

Pas