Aktualitet

Si paraqitet situata në spitalet Covid, 16 pacientë në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:16 - 31/07/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njoftoi se aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 115 pacientë, 16 janë në terapi intensive, 5 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 69 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 2952, që nga fillimi i epidemisë.

Sakaq, nga 500 testime janë konfirmuar 79 raste të reja./Opinion.al

Pas