Aktualitet

Si do të nisë ky muaj/ Horoskopi për sot,1 nëntor 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 01/11/21 |
Opi Nion

Dashi

Ndriçojeni ditën e të dashurit tuaj me një plan surprizues. Do të jetë një ditë e mbarë në aspektin profesional. Përgjithësisht do të jeni në humor të mirë gjatë gjithë ditës.

Demi

Parashikohet një rritje e të ardhurave nga një investim i kaluar. Dikush pranë jush do të jetë në një humor shumë të paparashikueshëm. Një rritje e përgjegjësisë duket e mundshme në aspektin profesional.

Binjakët

Familja juaj mund të presë shumë nga ju, gjë që mund t’ju irritojë. Sot mund të përfitoni financiarisht, për shkak të fëmijëve tuaj. Ka gjasa të përjetoni një prirje romantike të papritur.

Gaforrja

Marrëdhëniet personale në jetën tuaj do të duken të ndjeshme. Planifikoni gjërat mirë për të marrë rezultate të kënaqshme. Do të tensionoheni pafund ndërsa përpiqeni të zgjidhni një problem në punë. Do të kaloni një kohë të këndshme duke lexuar një revistë apo roman interesant.

Luani

Vetëbesimi do t’ju ndihmojë të hapni dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Dikush mund të shfaqet në familje dhe kjo do t’ju çojë drejt një feste mjaft të bukur. Marrëdhënia juaj në çift mund të mos jetë ashtu siç dëshironi për shkak të ndërhyrjes së dikujt pranë jush.

Virgjëresha

Sot do të shqetësoheni nga mendimet e të dashurit/dashurës suaj! Mendohuni mirë para se të merrni ndonjë vendim të rëndësishëm lidhur me këtë. Koha e duhur për të vënë në provë ide të reja.

Peshorja

Përfshihuni në aktivitete që ju ndihmojnë të ruani gjakftohtësinë. Mbani nën kontroll zemërimin trajtojini të gjithë në punë me mirësjellje. Një mbrëmje në kinema, teatër apo darkë me bashkëshortin/bashkëshorten do t’ju relaksojë dhe do t’ju falë emocione pozitive. Njerëzit përreth jush mund të bëjnë diçka që do ta bëjë partnerin/partneren tuaj të dashurohet sërish me ju.

Akrepi

Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja. Sjellja juaj e pazakontë do t’i ngatërrojë njerëzit përreth jush. Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren tuaj për ta njohur dhe kuptuar njëri-tjetrin më mirë. Sot në punë mund të zbuloni se dikush që e keni konsideruar armik, është në të vërtetë një dashamirës ndaj jush.

Shigjetari

Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë. Disa rrethana të pashmangshme mund t’ju përballin me disa probleme. Megjithatë ruani qetësinë dhe mos reagoni menjëherë. Luftoni për t’u shndërruar në model për të tjerët.

Bricjapi

Do të shijoni një ditë të qetë me familjen tuaj. Nëse disa persona iu afrohen duke iu bërë të ndiheni keq, zgjidhja më e mirë është t’i shmangni ata. Përpiquni ta kuptoni partneren/partnerin tuaj dhe ta mbështesni më shumë atë.

Ujori

Nëse po planifikoni të dilni me miqtë tuaj, atëherë shpenzoni paratë me mend, pasi ka gjasa të shpenzoni më shumë sesa kishit menduar. Një udhëtim i shkurtër për të vizituar një mik apo të afërm, do të jetë një pushim relaksues nga rutina juaj e përditshme. Do të mungojë romanca në jetën tuaj sot, sepse partneri/partnerja juaj mund të mos jetë në gjendjen të mirë shëndetësore.

Peshqit

Një lajm i mirë i papritur për fëmijët do t’ju sjellë lumturi. Vendosmëria dhe besimi juaj në aspektin profesional do të jenë të larta dhe do të performoni më mirë se sa pritej. Sot duhet të fokusoheni në çështje të rëndësishme, çfarë ka gjasa të ndikojë në gjendjen tuaj financiare.

 

Pas