Sociale

Si do të jetë moti sotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 02/10/22 |
Opi Nion

Vendi ynë do të karakterizohet nga një mot i qëndrueshëm përgjatë gjithë 24-orëshit, duke sjellë në territor kthjellime dhe kalime vranësirash, ku kthjellimet më të dukshme do të jenë në pjesën e parë të ditës dhe gjatë mbrëmjes.

Ndërsa orët e mesditës dhe kryesisht pasditja i bëjnë më të dukshme vranësirat.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

 

 

Pas