Emisionet

Si do të izolohemi?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 10/11/20 |
el ida

Të hënën e datës 9 Nëntor, në pjesën e tij të parë emisioni “Opinion” ka trajtuar situatën Covid dhe masat për përballimin e saj.

Në studio, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur lidhur me vendimin e qeverisë për të kufizuar lëvizjen e lirë si dhe disa aktivitete biznesi. Gjithashtu është folur edhe për kapacitetet që ka Shqipëria përballë sëmundjes. Ndërkohë në lidhje skype ka qenë paralelisht Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zenaj dhe  Zv.ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut Ilir Hasani, të cilët kanë sjellë gjithashtu një pasqyrë të masave në vendet respektive.

Pjesa e dytë e emisionit në vijim ka patur në fokus gjyqin e nisur në Hagë ndaj ish-drejtuesve të UÇK. Në ditën e parë kanë dalë në seancën dëgjimore Jakupr Krasniqi dhe Hashim Thaçi, të cilët i kanë mohuar akuzat e ngritura nga prokuroria. Të ftuar për këtë temë kanë qenë:

Ne studio:

Preç Zogaj

Baton Haxhiu

Ne Skype:

Rudina Jasini

Pas