Kronikë

Emiljano Shullazi del nga regjimi 41 bisBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:17 - 02/08/22 |
el ida

Ka përfunduar afati i regjimit 41 bis për Emiljano Shullazin i cili tashmë është transferuar në paraburgimin 313. Sipas abc neës, bashkë me Shullazin  regjimin e posaçëm e kanë lënë edhe Albjon Aliko e Genci Balla.

Ndërkohë që në qelitë e “41 bis” vijojnë të izoluar Redjan Rrahja, Arbër Çekaj, Aleksandër Llanaj, Viktor Ymeri, e vëllezerit Klemend e Eldi Cala.

Referuar Shullazit kujtojmë që, më 12 janar Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar la në fuqi vendimin e izolimit në qelitë me mbikëqyrje të thellë, njohur ndryshe edhe si “41 Bis”, për Emiljano Shullazin./Opinion.al

Pas