Life Style

Shtypi gjerman: Papa Benedikti vuan nga një infeksion i rëndë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:55 - 03/08/20 |
Opi Nion

Papa Benedikti XVI ka një infeksion të rëndë në fytyrë. Kështu ka bërë me dije media gjermane “Passauer Neue Presse”, që thotë se këtë informacion e ka siguruar nga vetë biografi i Ratzinger, shkrimtari Peter Seewald.

Ish- Papa Benedikti XVI vuan nga një infeksion në fytyrë që duket se është rënduar edhe më shumë pas vdekjes së të vëllait Georg dhe që tashmë i shkakton dhimbje të forta. Peter Seewald ka prezantuar në ditët e shkuara biografinë e re të Benediktit XVI. Në takim me të, pavarësisht sëmundjes Papa është shfaqur optimist, shkruan shtypi gjerman. Papa Benedikti XVI eshte i vetmi qe dha doreheqjen nga pozicioni per shkak te problemeve me shendetin. /Opinion.al

Pas