Kronikë

Shtyhet seanca gjyqësore për Ervis Martinajn dhe Elio Hadon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:14 - 07/10/20 |
Opi Nion

Është shtyrë seanca paraprake në gjykatë për Ervis Martinajn dhe Elio Hadon, të akuzuar për përplasjen me armë zjarri në një lokal në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë shtetasi Fabian Gaxha.

Sipas informacioneve, shkak për shtyrjen e seancës është bërë mos njoftimi i të gjitha palëve për gjyqin e sotëm.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi më 4 tetor të 2018, ku mbeti i vrarë me armë zjarri Gaxha dhe u plagosën Hado e Martinaj./ Opinion.al

Pas