Te Fundit

Shtrytëzimi i Lagunës së Patokut për peshkim “molla e sherrit”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 05/09/15 |
b.f

TIRANE-Përplasja e së premtes mes deputetit Armando Prenga dhe familjes Cali është rrjedhojë e një konflikti të vazhdueshëm për shfrytëzimin e lagunës së Patokut që daton më 3 prill të këtij viti. Kohë kjo kur Ministria e Bujqësisë e drejtuar nga Panariti vendosi tia japë tenderin e lagunës vëllait të deputetit, Edmond Prenga.

 

Ja raportimi i ABC News ne Prill te 2015

https://youtu.be/4sIgd5GaH7M

 

faksimile e dokumenteve te tenderit ne QKR

lugina

 

lugina1

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas