Bota

Shtetet që u përgjigjën butë ndaj virusit, po hasin rritje të infektimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 28/06/20 |
el ida

Sipas një studimi nga Universiteti i Oksfordit, 10 nga 45 vendet ku virusi po shpërthen javët e fundit, janë gjithashtu ndër ato vende që vlerësohen se kanë pasur një “përgjigje të qetë” ndaj pandemisë.

Këto vende nuk kanë vendosur karantinë të detyruar, nuk kanë mbyllur shumicën e bizneseve, apo kanë reaguar me vonesë.

Në këto vende bejnë pjesë SHBA-në që po përjeton rritjen e saj më të madhe në rastet e koronavirusit që nga prilli, si dhe Gjermania, Irani, Suedia, Franca, Zvicra, Indonezia, Bangaldeshi, Arabia Saudite Ukraina./Opinion.al

Pas