Aktualitet

Shqiptarët kthehen në Atdhe për festa, radhë të gjata në Kapshticë dhe Qafë ThanëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 25/12/22 |
Opi Nion

Një numër i madh emigrantësh janë kthyer në vendlindje për festën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri. Kjo ka krijuar radhë të gjata në pikat doganore të Kapshticës dhe Qafë Thanës.

Mësohet se për datën 24 dhjetor, në pikën kufitare të Kapshticës, kanë hyrë 6576 shtetas dhe kanë dalë 2707.

Ndërsa, në pikën Qafë Thanë, kanë hyrë 3069 shtetas dhe kanë dalë 3045.

Pas