Rajoni

Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik


               Publikuar në : 18:12 - 10/03/19 |
Geljano Fataj

Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës.

Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.
Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë gjë është të raportojmë në Facebook, që ky person mos të ketë të drejtë të postoj më gjëra të tilla. Mënyra qysh mi bo raport është e ilustruar me foto. Linku i faqe se gazetarit të vetshpallur është në koment. Shpërndaje!”, është ku postimi që ka bërë Taulant Binxhia, nga Rinia Kosovare Evropiane. Gazetarit britanik më herët i është bllokuar dhe profili i tij në Twitter me argumentin se nxit urrejtje./Opinion.al

gaz 2 gaz 3
<
>

Pas