Sport

Shqipëria publikon listën e të grumbulluarve për tre ndeshjet e nëntorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 07/11/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme trajneri i kombëtares shqiptare, Edy Reja, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e radhës së kuqezinjve.

Shqipëria do të luajë miqësoren me Kosovën në 11 nëntor dhe dy ndeshjet e Ligës së Kombeve ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë (15 dhe 18 nëntor).

Bie në sy kthimi në listë i Hysajt, Cikalleshit dhe Balajt.

Nuk dihet ende nëse klubet do t’i lejojnë të gjithë futbollistët e grumbulluar që t’i bashkohen kombëtares.

Pas