Kryesore

Shqipëria përballet sot me Anglinë, publikohet formacioni kuq e zi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 28/03/21 |
Opi Nion

Shqipëria pret sot Anglinë në përballjen për kualifikueset e botërorit të vitit të ardhshëm. Ndeshja do të luhet në orën 18:00 në stadiumin “Air Albania”. Kuq e zinjtë shkojnë në këtë sfidë me 3 pikë të fituara të enjten në ndeshjen përballë Andorës. Ndërkohë, skuadrat kanë bërë të ditura dhe formacionet e tyre. Trajneri Edi Reja, vjen në sulm me Uzunin, Cikalleshin dhe  Brojen, ndërsa mbrojtje luajnë Gjimshiti, Hysaj, Veseli dhe Ismajli.

Formacioni i plotë:

SHQIPËRIA: Berisha, Gjimshiti, Veseli, Ismajli, Hysaj, Memolla, Bare, Laçi, Uzuni, Cikalleshi, Broja. Trajner: E. Reja

Pas