Kryesore

Shqipëria kalon në avantazh, Seferi shënon në IslandëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 06/06/22 |
Opi Nion

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në përballjen me Islandën. Në minutën e 29-të Taulant Seferi ka shënuar për kuqezinjtë.

Seferi i dha avantazhin kuqezinjve pas një aksioni të Abrashit i cili tentoi portën, Portieri vendas nuk ia doli të largonte sferën dhe Seferi përfitoi duke shtyrë topin në rrjetë.

Islanda është treguar disa herë e rrezikshme por kombëtarja jonë është treguar konkrete.

 

Pas