Aktualitet

Video/Spektakël fishekzjarresh, Shqipëria hyn zyrtarisht në vitin 2022


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:01 - 01/01/22 |
Opi Nion

Shqipëria ka hyrë zyrtarisht në Vitin e Ri, sapo akrepat kanë shënuar 00:00. Kryeqyteti e ka pritur vitin 2022 me fishekzjarre dhe festime në sheshin “Skënderbej”, shoqëruar nga muzika e këngëtarëve Alban Skënderaj dhe Elvana Gjata.

Ky vit ashtu si dhe ai që lamë pas, e gjen globin të pushtuar nga pandemia e Covid 19, që në shumë vende ka anuluar festimet që shoqërojnë tradicionalisht këtë datë.

Ndërkohë Shqipëria feston këtë vit pa orën policore./Opinion.al

Pas