Aktualitet

Shqipëria goditet nga një tjetër tërmetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 16/01/23 |
Opi Nion

Tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Lëkundjet e tërmetit janë ndier në Tiranë dhe në disa qytete të vendit.

Tërmeti ishte me një intensitet prej 3.7 ballë në shkallën Rihter, ndërsa epiqendra ndodhet 20 kilometra larg Tiranës, pranë Bulqizës.

Mbrëmjen e djeshme vendi u godit nga njërmet edhe më i fuqishëm 4.7 ball, duke shkaktuar dëme në disa banesa në bashkinë Klos.

Dhjetëra lëkundje sizmike janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Pas