Kryesore

Shqipëria e “inaguron” me humbje stadiumin e ri, mposhtet nga Franca


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:45 - 17/11/19 |
Opi Nion

Shqipëria ka humbur mbrëmjen e sotme ndaj Francës me rezultatin 0-2 në stadiumin “Air Albania Stadium” në Tiranë.

Dy golat u shënuan në pjesën e parë të ndeshjes nga Toliso në minutën e 9-të dhe Griezman në minutë e 31-të. Futbollistët shqiptarë patë disa shanse për të shënuar, por nuk mund të tundin rrjetën e protierti francez.

Me humbjen e sotme, Shqipëria i mbyll kualifikueset me 13 pikë dhe në vendin e katërt, sipër vetëm Moldavisë dhe Andorrës./ Opinion.al

Pas