Sport

Shqipëria barazon një ndeshje thuajse të humbur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:11 - 16/11/15 |
b.f

 

Kombëtarja e Shqipërisë ka barazuar 2-2 në ndeshjen miqësore kundër Gjeorgjisë. Kuq e Zinjtë kanë barazuar një ndeshje e cila dukej e humbur deri në 5 minutat e fundit, ku gjeorgjianët kryesonin me rezultatin 2-0. Golat për Kuq e Zinjtë u shënuan nga Migjen Basha në minutën e ’90 dhe Taulant Xhaka në minutën e ’94. Kjo ishte edhe ndeshja e fundit që Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë në Qemal Stafa, pasi në muajin janar ky stadium do të rindërtohet me një emër të ri.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas