Aktualitet

Shqipëria arrin 1.5 milion vaksinime, Rama-qytetarëve: Vaksinohuni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:23 - 03/09/21 |
Opi Nion

Ka shkuar në 1 milion e 500 mijë numri i vaksinimit kundër COVID-19 në Shqipëri. Kjo shifër është publikuar nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Krahas fotos, kreu i qeverisë iu bën  thirrje qytetarëve që të marrin vaksinën kundër koronavorusit. Aktualisht në vendin tonë është rritur numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 si dhe ai i të infektuarve.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve, në Shqipëri humbën jetën 3 qytetarë nga COVID, teksa u regjistruan 895 raste të reja./Opinion.al

Pas