Politikë

Shqipëri/ Vetëvendosja zyrtarizon dy kandidatët për zgjedhjet e 25 Prillit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:39 - 21/01/21 |
Opi Nion

Këtë të enjte Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka prezantuar dy kandidatët e saj për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

Sipas “Abc News”, Vetëvendosja  ka zgjedhur dy zona se ku do të garojnë, në Tiranë garon drejtuesi i saj Bojken Abazin, ndërsa në qarkun e Lezhës Iliaz Shehun, aktivist i Vetëvendosjes në Shqipëri dhe pedagog.

“Aktivistë të shumtë dhe qytetarë që na përkrahin në këto zgjedhje jam i bindur se ky është momenti i duhur. Ne i besojmë atyre dhe i falenderojmë të gjithë që po e çojnë përpara kandidaturën tonë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Qarku i Tiranës është zona zgjedhore që më kanë besuar kolegët, qytetarët dhe aktivistët që kanë nisur dhe grumbullimin e nënshkrimeve për zyrtarizimin e këtyre kandidaturave. Shqipëria është në një krizë shëndetësore, ekonomike institucionale e morale. Paraja kalon tranzit në Shqipëri. Ky kapital përqëndrohet në pak duar këtu në Shqipëri, në disa oligarkë” – tha Abazi./ Opinion.al

 

Pas