Sport

Shqipëri-Turqi, publikohen formacionet zyrtare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:36 - 11/10/19 |
Opi Nion

Shqipëria do të luaj sonte në Turqi ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e “EURO 2020”.

Ndërkohë, janë publikuar formacionet zyrtare që trajneri Edi Reja ka zgjedhur për të përballuar Turqinë.

Nuk mungojnë surprizat në formacionin titullar. Trajneri Reja ka ulur në stol Odise Roshin, ndërkohë që ka preferuar nga minuta e parë Veselin dhe Dermakun.

FORMACIONET ZYRTARE:

TURQIA: Mert Gunok, Zeki Çelik, Demiral, Emre Belozoglu, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Çalhanoglu, Umut Merash, Mahmut Tekdemir, Burak Jilmaz, Kan Aihan. Trajner: Senjol Gynesh.

SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Veseli, Bare, Gjasula, Lenjani, Memushaj, Cikalleshi, Manaj. Trajner: Edi Reja./ Opinion.al E.Xh.

Pas