Aktualitet

Shqëronte Alket Rizain, thellohen hetimet për ”Taqin shqiptar” (Dyshimet)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 07/02/21 |
Semiljana Azizi

Policia greke ka thelluar hetimet për Ralf Ferukun, i njohur ndryshe si ”Taqi shqiptar” apo ”Notis”, i cili u gjend në një automjet me Alket Rizain duke lëvizur të lirë në Athinë.

Mediat greke raportojnë se ai ka qenë më parë i dënuar në Greqi,  teksa pas ngjarjes së pak javëve më parë hetimet greke po e lidhin atë me ngjarje të tjera.

Feruku dyshohet gjithashtu se ka qenë i përfshirë në verën e 2018 në Pedion, ndërsa pronari i po këtij lokali u vra një vit më vonë në Haidari.

Po ashtu ai dyshohet se ka kryer dy atentate ndaj një greku në Iliopouli. Nuk mbetet me kaq, pasi ”Taqi shqiptar” ka vijuar të bëjë atentate dhe kohët e fundit, madje pre e sulmeve të tij ka rënë një pronar shqiptar i një lokali, për shkak të pazareve të drogës.

Thuhet se Relf Feruku ishte në Britaninë e Madhe prej kohësh, dhe u rikthye në Greqi për të ‘larë disa hesape’ dhe u nis prap në Britaninë e Madhe teksa një urdhër-arresti ishte lëshuar për vrasjen e 2017 pa djenin e tij./Opinion.al

Pas