Kronikë

Shpërthimi në zonën e ish-Bllokut, detaje për gjendjen e të plagosurve


               Publikuar në : 17:44 - 15/07/19 |
el ida

Drejtoria e Spitalit Universitar të Traumës në Tiranë ka dhënë informacione lidhur me gjendjen shëndetësore të personave të plagosur nga shpërthimi i një bombole gazi në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet.

Sipas njoftimit, pacientët i janë nënshtruar ekzaminimeve e trajtimit përkatës dhe janë në gjendje shëndetësore të kënaqshme.

Pacientja E.N do të jetë e vetmja e cila do të vazhdojë të qëndrojë nën trajtim dhe mbikqyrje mjekësore në spital./Opinion.al

 

Pas