Kronikë

Shpërthim tritoli pranë një banese në Orikum


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:31 - 12/04/21 |
Opi Nion

Një shpërthim me eksploziv është regjistruar pasditen e sotme në Orikum.

Sipas informacioneve, lënda plasëse ishte vendosur pranë një banese në pronësi të shtetasit A.Xh , duke bërë që të shkaktojë dëme materiale.

Referuar të dhënave, nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar. Ndërkohë, kanë nisur hetimet nga ana e autoriteteve për të identifikuar dhe arrestuar autorin që vendosi sasinë e lëndës plasëse.

Njoftimi i Policisë

Më datë 12.04.2021, rreth orës 18:10, në Orikum, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit A.Xh, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./Opinion.al

Pas