Kronikë

Shpërthim tritoli në lokalin e Noizy, dy ditë më parë u përfshi në sherrBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 08/06/22 |
Opi Nion

I është vendosur një sasi tritoli në orën 04:00 të mëngjesit lokalit të reperit Noizy, ‘Rigels Shisha Lounge’ në zonën e plazhit në Plepa në Durrës. Lënda plasëse është vendosur në katin e parë, në të cilin ndodhet dyqani ‘Ilyrian’, po në pronësi të reperit Rigels Rajku.

Nga shpërthimi i tritolit janë dëmtuar xhamat në të dyja katet e ndërtesës. Lokali prej disa kohësh ishte i mbyllur, ndërsa nuk dihet se kush janë personat që i kanë vendosur tritolin.

Vetëm dy ditë më parë reperi u përfshi në një sherr me Kleviol Ahmetin, i njohur ndryshe si Cllevio.

Pas sherrit, Cllevio Serbiano, emri i vërtetë i të cilit është Kleviol Ahmeti ka bërë denoncim në polici. Pas denoncimit policia hetoi në gjendje të lirë reperin Rigels Rajku si dhe babin e tij Bashkim Rajkun.

Pas