Bota

Shpërthim në një klinikë në Iran, humbin jetën 19 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 01/07/20 |
Opi Nion

19 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e një shpërthimi në një klinikë në Teheran.

Sipas informacioneve, ngjarja e rëndë ndodhi në klinikën “Sina Athar” në Teheran, ndërsa autoritetet bëjnë më dije së shpërthimi u shkaktua si pasojë e një rrjedhje gazi.

Bilanci i viktimave mund të rritet më tej pasi shumë persona janë të plagosur rëndë, ndërsa ka dhe të tjerë që ende nuk janë gjetur nën rrënoja.

Sipas autoriteteve pjesa më e madhe e viktimave ishin femra.

Shefi i departamentit të zjarrfikësve bën Jalal Maleki bën me dije se pjesa më e madhe e personave që humbën jetën ndodheshin në katet e larta të klinikës, në sallën e operacionit.

“Ata fatkeqësisht humbën jetën si pasojë e djegies dhe tymit të dendur”, shpjegon Maleki./ Opinion.al

Pas