Aktualitet

Shpërthim në një karburant në Shkozet, raportohet për të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 23/05/22 |
Opi Nion

Një shpërthim është raportuar paraditen e sotme në një karburant në Shkozet të Durrësit.

Paraprakisht mësohet se si pasojë e shpërthimit kanë mbetur të plagosur dy persona.

Uniformat blu bëjnë me dije se si pasojë e rrjedhjes ka shpërthyer një bombol, ndërsa të lënduar kanë mbetur punonjësit e pikës së shitjes, shtetasit R. K., 25 vjeç dhe E. K., 41 vjeç, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe ekipet zjarrfikëse për të vënë nën kontroll situatën.

Rreth orës 11:00, në lagjen nr.14 Durrës, në një pikë shitjeje, si pasojë e rrjedhjes së gazit ka shpërthyer një bombël gazi.

Për pasojë janë dëmtuar punonjësit e pikës së shitjes, shtetasit R. K., 25 vjeç dhe E. K., 41 vjeç, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”,-njofton policia./Opinion.al

Pas