Bota

Shpërthim i fuqishëm në Turqi, dyshohet për sulm terrorist


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:45 - 26/10/20 |
Opi Nion

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi mbrëmjen e sotme në Iskenderun të Turqisë. Mësohet se dushohet për një sulm terrorist dhe se bomba që shpërtheu ishte në trupin e një prej autorëve.

Bëhet me dije se përpara shpërthimit ka pasur edhe shkëmbim zjarri me policinë dhe personave të përfshirë.

Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa ende nuk ka një informacion të qartë nga autoritetet në lidhje me shpërthimin./ Opinion.al

 

Pas