Kronikë

Shpërthen goma e një kamioni në servis, vdes 20-vjeçari në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:26 - 06/07/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Durrës.

Goma e një kamioni ka shpërthyer në një servis, e për pasojë ka ndërruar jetë një 20-vjeçar.

I riu, i identifikuar me inicialet R.T ishte punonjës i servisit, teksa sipas informacionit zyrtar të policisë për shkak të plagëve të marra i riu ka ndërruar jetë.

“Më datë 06.07.2021, rreth orës 08:50, në lagjen nr.14/1,  Kënetë, në ambientet e një gomisterie, duke rregulluar një gomë të një kamioni e cila ka shpërthyer, është lënduar shtetasi R. T., 20 vjeç, (punonjës), i cili si pasojë e plagëve të mara ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton Policia.

Pas