Kronikë

Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga zjarri banesa në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 16/10/21 |
Opi Nion

Një banesë është përfshirë nga zjarri në Elbasan. Mësohet se zjarri është shkaktuar pas shpërthimit të bombolës së gazit, teksa po përdorej për gatim.

Nga shpërthimi nuk ka dëme në njerëz dhe as dëme materiale. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Më datë 16.10.2021, rreth orës 11:00, në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan, në një dhomë jashtë banesës e cila përdorej për gatimë në pronësi të shtetases H.V., ka rënë zjarrë si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit“, thotë policia./ Opinion.al

Pas