Kronikë

Shpërthen bombola e gazit në Velipojë, plagosen 3 vajza dhe një i mitur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:04 - 04/07/21 |
Opi Nion

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në Velipojë në një banesë.

Zjarri ka shkaktuar dëme të mëdha material, teksa sipas News24 janë lënduar edhe pjestarët e familjes. Të lënduarit janë identifikuar si Gjoka, 30 vjeçe, D. Gjoka, 18 vjeçe, K. Gjoka, 15 vjeçe, dhe i mituri E. Gjoka, 11 vjeç. Mësohet se të dëmtuarit do të dërgohen për mjekim të specializuar në Spitalin e Tiranës, pasi kanë djegie të konsiderueshme dhe gjendja e tyre shëndetësore është kritike.

Ndërkaq nga informacionet e para bëhet me dije se zjarri në banesën e familjes Gjoka ka rënë rreth orës 07:05 të mëngjesit./Opinion.al

Pas