Kronikë

Shpërndanin kokainë dhe heroinë në Durrës, 2 persona të arrestuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 11/09/21 |
Opi Nion

Dy persona që shpërndarin droga të forta në doza të vogla janë vënë në pranga nga  Policia e Durrësit.

Sipas njoftimit zyrtar mësohet se janë shtetasit Enis Pirro dhe Pedi Canosinaj, të cilët u arrestuan në flagrancë, pasi gjatë kontrollit iu gjetën lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit fizik ndaj këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë, gjetën disa doza me lëndë narkotike heroinë dhe kokainë, një sasi lëndë narkotike cannabis sativa, gati për shitje.

Ata u kapën në lagjen 6 të këtij qyteti. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, motomjeti, 1 aparat celular dhe një grirëse hashashi.

Pas