Sport

Shpallet fituesi i “La Liga”, Atletico Madrid 11 herë kampion i Spanjës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:57 - 22/05/21 |
Opi Nion

Atletico Madrid u shpall kampion i “La Liga”  për herë të 11 në historinë e klubit.

Skuadrës i duhej fitorja në transfertë ndaj Valladolid dhe këtë fitore e arriti.  Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 1-0 për vendasit.

Ndërkohë që bardhekuqtë reaguan në të dytën, me Correa dhe Suarez që përmbysën rezultatin dhe i dhuruan titullin ekipit madrilen, që grumbulloi 86 pikë. Ky është titulli i dytë që Atletico Madrid fiton nën drejtimin e Simeones.

Real Madrid,  fitoi 2-1 ndaj Villarreal, duke e mbyllur kampionatin në vendin e dytë, 2 pikë më pak sesa kampionët.

Pas