Aktualitet

Shoferi humb kontrollin e Audit, del nga rruga/Dy të plagosur,si përfundoi makina


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 05/12/21 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën e Malit Moravë, ku drejtuesi i nja automjeti “Audi”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga.

Sipas uniformave blu të Korçës, shtetasi F. K., rreth 36 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga. Si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i plagosur ai vetë dhe pasagjeri shtetasi Dh. G., rreth 32 vjeç.

Të dy të lënduarit ndodhen në Spitalin e Korçës nën kujdesin e mjekëve, ndërsa kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Më datë 05.12.2021, rreth orës 04:00, në rrugën e Malit Moravë, Korçë, shtetasi F. K., rreth 36 vjeç, banues në Korçë, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë, është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe shtetasi Dh. G., rreth 32 vjeç, banues në Korçë, pasagjer në mjet, të cilët ndodhen në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”-ka njoftuar policia./Opinion.al

Pas