Aktualitet

Shkurtimet në spitale/Tavo-Beqajt: Ne presim shtim të buxhetit, kurse ju pushoni njerëz nga puna


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 27/11/15 |
b.f

Deputetët e LSI-së në Komisionin e Shendetësisë, kanë dalë të gjithë kundër Ministrit të Shëndetësisë, lidhur me shkurtimet në këtë sektor. Vangjel Tavo i kujtoi Ministrit Beqaj se vetëm në spitalin e Tepelenës ka shkurtuar 7 për qind të personelit të infermierëve.

“Jane 26 nga 138 infermiere vetëm në Tepelenë që përbën një numër prej 7 perqind që janë shkuartuar nga puna. Po ju them që keni gjetur vendin e gabuar  për shkurtime. Ky është një veprim shumë i gabuar. Qeveria po bën gabime me shkurtimet në shëndetësi. Ne duhet të paraqesim shtesë në buxhet dhe jo të shkurtojmë. Shëndetësia nuk është sektori i hekurudhës.”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas