Bota

Shkollat ​​në Kiev do të rihapen sot online


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:35 - 28/03/22 |
Opi Nion

Studentët në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev do të jenë mund të rifillojnë shkollën këtë të hënë, përmes mësimit online.

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, njoftoi rihapjen e shkollave të dielën, duke thënë se kurset do të “përshtateshin më shumë me kushtet aktuale…duke përdorur platforma të ndryshme arsimore”.

“Një detyrë e rëndësishme sot është që qyteti të jetojë dhe të punojë edhe në kushte kaq të vështira të gjendjes ushtarake”, tha Klitschko në një postim në Telegram.

“Ata po përpiqen të na frikësojnë. Kjo nuk do të funksionojë!” tha ai.

OKB vlerëson se më shumë se gjysma e fëmijëve në Ukrainë janë larguar nga vendi gjatë luftës./Opinion.al

Pas