Kronikë

Shkoi me shokët të lahej në lum, mbytet e mitura në Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 15/07/21 |
Opi Nion

Një vajzë është mbytur ditën e sotme në lumin Devoll në Berat.

Sipas njoftimit të  policisë, në fshatin Fermë Partizani, në lumin Devoll, një grup femijesh të moshës 14-15 vjeç kanë shkuar për t’u larë në lumë, shtetasja G.K është futur për t’u larë dhe për pasojë është mbytur. Trupi I pajetë I të miturës është nxjerrë nga punonjësit e policisë.

Njoftimi i policisë:

Berat/Informacion paraprak

Në fshatin Fermë Partizani, në lumin Devoll, një grup femijesh të moshës 14-15 vjeç kanë shkuar për t’u larë në lumë, shtetasja G.K është futur për t’u larë dhe për pasojë është mbytur.

Punonjesit e policisë pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorrën trupin e pajetë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas