Aktualitet

Shkodër/ Operacion anti-drogë, kapet sasi e madhe kanabisi i njomë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 16/08/21 |
Opi Nion

Një operacion policor antidrogë është zhvilluar në zonën e Rapshës në Malësinë e Madhe.

Policia e Shkodrës bën me dije se është vënë në pranga një person.

Mësohet se është vënë në pranga Kastriot Guraj, 44 vjeç, banues në Dobraç. Guraj ka qenë më parë i dënuar më parë për veprën penale “Dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Sipas uniformave blu operacioni është zhvilluar gjatë natës dhe janë kapur 286 kilogramë kanabis në gjendje të njomë.

Ndërkohë, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë si bashkautorë në këtë veprimtari kriminale./Opinion.al

 

Pas