Bota

Shkëmbim me armë zjarri në Gjermani, 6 persona humbin jetën


               Publikuar në : 14:53 - 24/01/20 |
xhu lia

Një shkëmbim me armë zjarri  ka tronditur ditën e sotme Gjermaninë ku të paktën 6 persona kanë mbetur të vdekur dhe  dyshohet se ishin të afërm me njëri-tjetrin.

Sipas raportimeve të para të mediave të huaja sulmi ka ndodhur në “Rot am See”, ndërkohë që bëhet e ditur se autori ka rënë në prangat e policisë.

Ai është është arrestuar afër vendit të ngjarjes e ndodhur në “Rot Am See”, një qytet midis Stuttgartit dhe Nurembergut në Gjermaninë jugore./Opinion.al/

 

Pas