-U tha në Opinion

Shit-blerja e votës, Gjiknuri: Nuk është aq problem sa është paraqitur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 08/06/20 |
Opi Nion

Damian Gjiknuri, përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik ka folur në lidhje me marrëveshjen e  palëve për reformën zgjedhore.

Gjiknuri u pyet në “Opinion”, se si kjo marrëveshje do i jepte fund shit-blerjes së votës në Shqipëri. Gjiknuri është shprehur se ky problem është i stisur politik dhe se nuk është një problem i madh.

Si do ta ndalojë marrëveshja që keni bërë ju blerjen e votave dhe përfshirjen e banditëve dhe kriminelëve në zgjedhje që kanë qenë problem thelbësor që opozita i ka denoncuar, por edhe mediat?

Ky është një problem i stisur politikisht, nuk është aq problem sa është paraqitur. Problem fare pak, në ço fush të jetës kemi probleme. Kjo marrëveshje në fund të fundit them që u la mënjan rekomandimet e ODIHR për të plotësuar pretendimet e opozitës./ Opinion.al

Pas