-Jetë dhe Stil

Shikimi i munguar rikthehet kështu…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:10 - 21/11/15 |
root

Qelizat e marra nga sytë e të vdekurve mund t’u rikthejnë shikimin të verbërve, ndonëse jo plotësisht. Në këtë përfundim kanë arritur mjekët britanikë të Kolegjit Universitar të Londrës me kaviet, që iu transplantuan qelizat njerëzore të syrit, të cilat u rikthyen shikimin.

Studimi është publikuar së fundi në revistën shkencore “Stem Cells Transitional Medicine”, ku thuhet se pacientëve nuk do të mund t’u rikthehet shikimi mjaftueshëm sa për të lexuar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas