Kryesore

Shfrytëzonte si prostituta një të mitur dhe një 18-vjeçare, pranga tutorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 07/08/20 |
el ida

Policia ka vënë në pranga një 28-vjeçar pasi shfrytëzonte për prostitucion, dy vajza, njëra prej të cilave e mitur.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se Majkëll Mara, shfrytëzonte për prostitucion në  në qytete të ndryshme si Korçë, Sarandë dhe Tiranë, një 18-vjeçare dhe shtetasen e mitur 17-vjeçare, me të cilën bashkëjetonte.

Po ashtu, dyshohet se Mara e ka shfrytëzuar dhe përdorur 18-vjeçaren edhe për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Në cilësinë e provave materiale janë sekuestruar një automjet dhe dy telefona, ndërsa mbi të riun rëndojnë akuzat për veprat penale “Trafikimi i personave të rritur’’, “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”./Opinion.al

Pas